Лаутаро Мартинез са четири гола херој Интера против Салернитане

Фудбалери Интера декласирали су у гостима екипу Салернитане 4:0 у мечу седмог кола Серије А. Милан је на домаћем терену био бољи од Лација 2:0.

Интер се дуго мучио против Салернитане, која је одолевала све до 55. минута када је у игру ушао Лаутаро Мартинез.

Мартинезу је ово прва утакмица у каријери у којој је постигао четири поготка, а за ово му је требало свега 27 минута у последњој трећини сусрета.

Први гол постигао је у 62. минуту на асистенцију Тирама, да би предност дуплирао у 77, када је додавач био Барела.

Хет-трик је забележио у 85. када је реализовао пенал, да би коначних 4:0 поставио у 89. минуту, када му је лопту додао Карлос Августо.

Салернитана се солидно држала до финиша, међутим, све се у кратком року отворило и тим из Салерна је доживео дебакл.

Неро-азури су се овим тријумфом вратили на чело табеле које деле са градским ривалом Миланом.

Милан је на свом стадиону био бољи од Лација 2:0.

Као и градски ривал, и Милан је своје голове постигао у другом полувремену утакмице.

Лацио је у првих 45. минута био бољи и конкретнији ривал, али нису успели да дођу до гола. Серија промашаја кажњена је у 60. минуту када је Пулишић затресао мрежу на асистенцију Леаа, да би коначних 2:0 поставио Окафор у 88. минуту.