Вулверхемптон нанео Ситију први пораз у сезони, Тотенхему припао дерби са Ливерпулом

Вулверхемптон је у седмом колу Премијер лиге резултатом 2:1 нанео први пораз Манчестер ситију на почетку нове сезоне. Манчестер јунајтед поражен је од Кристал Паласа на домаћем терену 1:0. Тотенхем је као домаћин био бољи од Ливерпула 2:1.

Манчестер сити је мучио муку током читавог меча са Вулверхемптоном и на крају је претрпео први пораз у сезони.

Екипа Пепа Гвардиоле није најбоље ушла у меч и већ се након 13. минута игре нашла у резултатском заостатку и то захваљујући аутоголом Рубена Дијаша.

Иако је Сити константно нападао и претио, нису успели да постигну гол у првом полувремену, па је резултат остао непромењен.

"Грађани" су у друго полувреме такође ушли максимално мотивисани. Хулијан Алварез је у 58. минуту постигао изједначујући погодак.

Ипак, то није било довољно да се гости распуцају, па су Вулвси казнили промашаје ривала у 66. минуту голом Хванг Хи-Чана.

Сити је претрпео први пораз у сезони, а Ерлиг Холанд је меч поново завршио без гола.

Манчестер јунајтед доживео је сличну судбину као и његов градски ривал.

Тен Хагова екипа је константно нападала, имала већи посед лопте, али је изгубила, а једини гол на мечу постигао је Андерсон у 21. минуту.

Тотенхем се победом против Ливерпула 2:1 попео на друго место на табели, и сада има бод заостатка за Манчестер ситијем.

Иако је већи део меча играо са играчем мање, Ливерпул је био равноправан ривал Тотенхему.

Куртис Џоунс је у 26. минуту због старта оотвореном ногом на ривалу зарадио црвени картон, али је Ливерпул наставио да игра као да нема играча мање.

Гости су успели и да затресу мрежу први, али је гол Диаза поништен због милиметарског офсајда у 34. минуту.

Само два минута касније Сон постиже погодак и доводи Тотенхем у предност, славље домаћих навијача трајало је само осам минута, јер је Коди Гакпо у четвртом минуту надокнаде првог полувремена постигао изједначујући погодак приликом којег се и повредио па је морао да напусти игру.

Ливерпул је у 69. минуту поново остао са играчем мање, јер је други жути картон добио Диого Жота.

Победу Тотенхему донео је Матип аутоголом у шестом минуту надокнаде меча.