Навијачи Ајакса бацањем бакљи на терен прекинули дерби са Фејенордом

Дерби меч шестог кола холандског првенства између фудбалера Ајакса и Фејенорда прекинут је у 56. минуту при резултату 3:0 за госте због инцидената које су направили навијачи клуба из Амстердама.

Утакмица је први пут била прекинута у 20. минуту, пошто су навијачи домаћег тима убацивали тврде предмете на терен.

Меч је потом други пут прекинут у 43. минуту због убацивања бакљи на терен од стране навијача Ајакса, а главни судија Сердар Гузубујук је послао играче у свлачионицу.

Утакмица је настављена после прекида од скоро двадесет минута. Голове за Фејенорд постигли су Сантјаго Томас Хименез у деветом и 18, као и Игор Паиксао у 37. минуту.

Гузубујук је дефинитивно одлучио да прекине меч у другом полувремену и то у 56. минуту пошто су навијачи Ајакса поново почели да убацују бакље на терен.

Појавили су се и снимци интервенције коњице испред стадиона "Јохан Кројф" у Амстердаму.

Фејенорд је тренутно четврти на табели са 11 бодова, док је Ајак тек на 13. позицији са само пет бодова.