Ливерпул сигуран против Вест Хема, лондонски дерби између Арсенала и Тотенхема завршен ремијем

Фудбалери Ливерпула савладали су на "Енфилду" екипу Вест Хема 3:1 у оквиру шестог кола енглеске Премијер лиге. Лондонски дерби између Арсенала и Тотенхема завршен је нерешеним резултатом 2:2.

Ливерпул је наставио победничку серију против Вест Хема, стигли су до пете узастопне победе и шесто укупно у досадашњем делу Премијер лиге. Вест Хем је уписао други пораз.

Екипа Ливерпула је у доброј форми и након ремија са Челсијем на почетку сезоне налази се на другом месту, одмах иза Манчестер ситија који једини до сада има максималан скор од шест победа.

Тим Ливерпула дошао је до раног вођства на мечу, голом Мохамеда Салаха из пенала у 13. минуту меча, а Џарод Боуен је изједначио резултат у финишу првог дела игре, тачније у 42. минуту.

Гол Кертиса Џонса за Ливерпул у 46. минуту првог полувремена поништен је због офсајда, а након консултације са ВАР собом.

У наставку меча Дарвин Нуњез је постигао други гол за Ливерпул у 60. минуту, а након сјајне асистенције Алексиса Макалистера који је додао лопту нападачу црвених са удаљености од двадесетак метара.

Коначан резултат поставио је Диого Жота у 85. минуту, након асистенције Вирџила ван Дајка који је био највиши у скоку и проследио лопту до португалског фудбалера.

Ливерпул у следећем колу гостује у Лондону код екипе Тотенхема, док Вест Хем дочекује Шефилд јунајтед.

Лондонски дерби завршен без победника

Фудбалери Арсенала и Тотенхема одиграли су нерешено - 2:2 у осмом колу Премијер лиге на стадиону "Емирејтс".

Арсенал и Тотенхем су убележели други реми ове сезоне и налазе се на деоби четвртог места.

Вођство Арсеналу донео је Кристијан Габријел Ромеро 25. минуту аутоголом. Изједначење Тотенхему доне је Сон у 42. минуту после додавања Џејмса Медисона.

У другом полувремену Арсенал је дошао до друге предности након успешно реализованог пенала Букаја Саке у 54. минуту.

Коначан резултат поставио је Сон три минута касније, асистент је такође био Медисон.

Арсенал у наредном колу гостује код Бонрмута.