Аутогол Гатија показао сву немоћ Јувентуса, минималац Милана против Вероне

Фудбалери Јувентуса поражени су у Ређо Емилији од Сасуола 4:2, у утакмици петог кола Серије А. Милан голом Рафаела Леаа савладао Верону 1:0.

Јувентус је на гостовању у Ређо Емилији доживео први пораз у сезони, Сасуоло је у одличној утакмици однео тријумф 4:2.

Домаћи састав је у потпуности надиграо једног од фаворита за освајање шампионске титуле и остварио други тријумф у сезони.

Сасуоло је до предности дошао у 12. минуту голом Лоријентеа, после велике грешке голмана Шчесног, Вина је изједначио аутоголом у 21, да би Доменико Берарди у 41. минуту лепим ударцем донео домаћину вођство на полувремену.

Када је Кијеза у 78. минуту донео "Старој дами" изједначење, чинило се да гости могу до преокрета, али је Пинамонти у 82. донео нову предност Сасуолу.

Коначан резултат нестварним аутоголом поставио је Гати у надокнади времена.

За екипу Јувентуса утакмицу су почели Филип Костић, који је замењен на полувремену и Душан Влаховић, који је из игре изашао у 76. минуту.

Милан је минималним резултатом савладао Верону, а стрелац победоносног гола за росонере био је Рафаел Леао већ у осмом минуту утакмице.