Сити стекао предност, па са играчем мање чувао бодове против Фореста

Фудбалери Манчестер ситија уписали су и шести тријумф у новој сезони Премијер лиге, пошто су на свом "Етихаду" савладали екипу Нотингем фореста 2:0. "Грађани" лако стекли два гола предности, али су се после искључења Родрија повукли и саћували нова три бода.

Шесту победу у шест одиграних мечева у новом шампионату Премијер лиге обезбедили су "грађани", али су до три бода дошли теже него што се очекивало.

Све је кренуло по плану по екипу Пепа Гвардиоле, пошто су већ у 14. минуту имали два гола предности захваљујући погоцима Фодена и Холанда.

Ипак, на старту другог полувремена, Родри је зарадио директан црвени картон пошто је рукама ухватио за врат Гибс-Вајта.

Од тог тренутка, Сити се повукао, чувао стечену предност, док гости нису успели да искористе предност играча више на терену.

Лутон и Вулвси одиграли су 1:0, док у дуелу Кристал Паласа и Фулама није било погодака. Евертон је уписао први тријумф ове сезоне, након победе над Брентфордом на гостовању 3:1.