"Петарда" Барселоне против Антверпена, Порто бољи од Шахтјора

Фудбалери Барселоне убедљиво су савладали Антверпен са 5:0 у првом колу Групе Х Лиге шампиона, у истој скупини Порто је био бољи од Шахтјора са 3:1, а сви голови постигнути су у првом полувремену.

Барселона је "петардом" отворила овогодишње учешће у најјачем клупском фудбалском такмичењу на свету.

Први гол за Каталонце постигао је Жоао Феликс у 11. минуту на асистенцију Гундогана. Португалац је касније, у 19. минуту асистирао Левандовском који је дуплирао предност на 2:0. Коначчних 3:0 на полувремену поставио је Батај аутоголом скренувши шут који је упутио Рафиња.

Гави је у 54. минуту повисио предност домаћина на 4:0, да би коначни резултат поставио Жоао Феликс у 66. минуту на асистенцију Рафиње.

Порто је у Хамбургу савладао екипу Шахтјора са 3:1, а сви голови постигнути су у првом полувремену.

Португалска екипа до предности стигла је већ у 8. минуту голом Галена, да би номинални домаћин у 13. минуту изједначио преко Келсија на асистенцију Коноппљанке.

Галено је у 15. минуту вратио предност гостима, да би Мехди Тареми у 29. минуту поставио коначних 3:1.