Рома прегазила екипу Емполија за први тријумф у сезони

Фудбалери Роме савладали су на свом терену екипу Емполија 7:0, у утакмици четвртог кола Серије А и дошли до првог тријумфа у сезони. Свој први гол у дресу "вучице" постигао Ромелу Лукаку.

После ужасног старта сезоне и само једног освојеног бода у прва три кола, Рома је на свом терену убедљиво тријумфовала против Емполија 7:0.

Већ у првом полувремену екипа Жозеа Мориња постигла је дтри поготка, а у наставку до врха напунила мрежу гостију.

Дибала је већ у другом минуту био прецизан са беле тачке, да би Ренато Санчез у 8. дуплирао предност римске екипе. Коначан резултат првог дела уатоголом је поставио Граси.

Дибала је први погодио и у наставку, да би у финишу меча Емполи доживео праву катастрофу - Кристанте, Лукаку и Манчини псотавили су коначан резултат, а занимљиво је да је Лукаку постигао први гол у дресу Роме откако је стигао у италијанску престоницу.

Фјорентина је била боља од Аталанте 3:2, Фросиноне од Сасуола 4:2, док у мечевима Монца-Лече (1:1) и Каљари-Удинезе (0:0) није било победника.