Арсенал сигуран против Евертона, Челси и Борнмут поделили бодове

У недељу су одигране још две утакмице петог кола Премијер лиге, у којима су Лондонски клубови били половични у успеху. Челси и Борнмут су одиграли нерешено 0:0, док је Арсенал био бољи од Евертона у гостима, 0:1. Последњи меч кола играју у понедељак Нотингем форест и Барнли.

У првом мечу дана фудбалери Борнмута и Челсија нису били расположени јер је меч завршен без победника, 0:0.

Голман "плаваца“ Роберто Санчез је најзаслужнији што Челзи није изгубио јер је Борнмут у финишу меча био конкретнији и имао изгледније шансе за погодак, док је тим из Лондона углавном претио из контра напада.

Гости, ипак, јесу добро одиграли прво полувреме и доминирали, али без стопостотне шансе за гол.

У другом полувремену безидејна игра на обе стране и велики број неорганизованих напада. Борнмуту је мало фалило да у завршници меча постигне гол јер Доминик Соланке, бивши играч Челзија, није реализовао неке прилике.

Челси је успео да постигне гол, тачније дефанзивац Колвил, али је ВАР то поништио због офсајда.

"Плавци“ на првих пет утакмица у сезони имају само једну победу и налазе се на 14. месту, док популарне "трешњице“ немају ниједан тријумф и заузимају 15. позицију на табели.

Арсенал и Евертон су одиграли претпоследњи меч кола, а "тобџије“ су славиле са 1:0.

Имао је Арсенал иницијативу током читавог меча, али није успевао да реализује шансе.

Гол одлуке је постигао Тросар, који је ушао са клупе, у 69. минуту меча.

Арсенал се налази на четвртом месту са 13 бодова, а "карамеле“ су 18. са само једним освојеним бодом.