Преокрет Ситија против Вест Хема у Лондону, Брајтон убедљив против Јунајтеда

Фудбалери Манчестер ситија победили су данас после преокрета екипу Вест Хема резултатом 3:1 (0:1) у утакмици петог кола Премијер лиге. Манчестер јунајтед претрпео је већ трећи пораз у сезони, пошто је на свом терену изгубио од Брајтона са 1:3.

Манчестер сити је теже него што се очекивало оправдао улогу фаворита у мечу. Иако су током читавог меча нападали, на полувреме су отишли са заостатком.

Голове за "грађане" постигли су Џереми Доку у 46. минуту, у 76. минуту прецизан је био Бернандо Силва, док је Ерлинг Холанд мрежу затресао у 86. минуту.

Једини гол за "чекићаре" дао је Џејмс Вард Праус у 36. минуту.

Фудбалери Мачестер ситија у уторак играју са Црвеном звездом у првом колу групе групе Г Лиге шамиона, док екипа Вест Хема такође на свом стадиону у четвртак дочекује фудбалере ТСЦ-а у утакмици првог кола групе А Лиге Европе.

Јунајтед уписао трећи пораз од старта сезоне.

Гости су повели у 20. минуту голом Данија Велбека, на 2:0 повисио Паскал Грос у 53, а до три гола предности одвео их је Жоао Педро у 71. минуту.

Коначан резултат поставио је Ханибал Мејбри у 73. минуту шутем са око 20 метара.
Јунајтед има шест бодова на 12. месту на табели, а Брајтон је после четврте победе четврти са 12 бодова.