Први пораз Наполија у сезони, Лацио на "Марадони" бољи од шампиона

Фудбалери Лација савладали су као гости тим Наполија 2:1, у дерби мечу 3. кола Серије А. Аталанта убедљива против Монце 3:0, Болоња боља од Каљарија 2:1. Без голова у дуелу Удинезеа и Фросинонеа.

Бранилац титуле шампиона Италије, екипа Наполија, доживела је први пораз у новој сезони, пошто је у трећем колу на свом терену поражена од Лација 2:1.

Успех римског тима је већи када се у обзир узме чињеница да је "небескоплавима" то био први тријумф у сезони.

Лацио је на стадиону "Дијего Армандо Марадона" повео голом Луиса Алберта у 30. минуту, да би само два минута касније Зјелински изједначио на 1:1.

Тим резултатом отишло се на одмор, а у наставку је Лацио поново повео голом Камаде у 53. минуту.

Тријумф Лацијала могао је да буде убедљивији, али је голове Закањија и Гендузија ВАР поништио због офсајда.

Аталанта је убедљиво савладала екипу Монце 3:0, а стрелци су били Едерсон и Скамака у првом, као и репрезентативни нападач у другом полувремену.

Болоња је после преокрета савладала екипу Каљарија 2:1, док у дуелу Удинезеа и Фросинонеа није било погодака.