Позната још три учесника фудбалске Лиге шампиона

Фудбалери турског Галатасараја, португалске Браге и швајцарског Јанг бојса играће у Лиги шампиона ове сезоне, пошто су успешно пребродили бараж за елитно такмичење.

После нерешеног резултата у Израелу, Јанг бојс је у реваншу убедљиво савладао Макаби Хаифу 3:0 и обезбедио пласман у елиту.

Гости су били активнији ривал током 90 минута утакмице у Берну, али су голови виђени само у њиховој мрежи.

Швајцарски тим повео је голом Итена у 23. минуту, да би само пет минута касније Сек аутоголом умањио шансе својој екипи да се нађе у Лиги шампиона другу годину заредом.

Коначан резултат и оверу пласмана у елиту за Јанг бојс поставио је Филип Угринић на самом старту другог полувремена.

У елитном такмичењу играће и Брага, која је и у реваншу била боља од Панатинаикоса, овога пута 1:0.

Португалци су на свом терену тријумфовали 2:1, а у реваншу им је један погодак био довољан за остварење циља - постигао га је Брума у 83. минуту.

За атински тим минутажу са клупе добили су српски репрезентативци Филип Ђуричић и Филип Младеновић.

Највећа драма виђена је у Истанбулу, где је Галатасарај још једном савладао екипу норвешког Молдеа - 2:1.

Турски тим у првом дуелу славио је 3:2, али је мало недостајало да гости на "Рамс парку" надокнаде заостатак.

Галатасарај је повео већ у седмом минуту голом Икардија са беле тачке, али је гост у другом полувремену умало дошао до преокрета.

Хестад је у 66. минуту изједначио резултат, а онда је погодак Берише поништио ВАР због офсајда.

У финишу меча нову победу Галати донео је Анхелињо.

У среду се играју још три реванш меча баража, после чега ће бити познати сви учесници овогодишње Лиге шампиона. Састају се:

АЕК - Антверпен (први меч 0:1)

Копенхаген - Раков (први меч 1:0)

ПСВ - Ренџерс (први меч 2:2)