AEK преокретом славио против Динама на "Максимиру"

Фудбалери атинског АЕК-а славили су на гостовању код Динама из Загреба са 2:1 у првом сусрету трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Овај дуел је одигран после велике туче навијача у Атини, где је навијач АЕК-а изгубио живот.

Динамо је повео голом Марка Булата у 39. минуту. Гости су изједначили поготком Стивена Зубера у 59. минуту, а победу шампиону Грчке донео је Константинос Галанопулос у 90. минуту.

Реванш меч биће одигран у суботу у Атини.

Први меч трећег кола квалификација за ЛШ између АЕК-а и Динама требало је да буде одигран осмог августа у Атини, али је отказан због сукоба навијача два клуба.

У тим сукобима је убијен навијач грчког клуба Михалис Кацурис, а осам особа је повређено.

Грчка полиција је потом ухапсила 105 особа, од чега више од 90 хрватских навијача, због нереда у Атини.