Дерби Челсија и Ливерпула завршен без победника

Дерби првог кола Премијер лиге између Челсија и Ливерпула донео је леп фудбал, велики број прилика, али само два гола - 1:1.

Маурисио Покетино дебитовао је на клупи Челсија, а на крају је његов тим незадовољан напустио Стамфорд бриџ, пошто је одиграо 1:1 са Ливерпулом.

Прво полувреме било је феноменално, у њему су виђена оба поготка, али и два поништена гола због офсајда, док је у наставку Челси био ближи победи.

Гости су повели голом Луиса Дијаза, на асистенцију Салаха, у 18. минуту.

Само десет минута касније Египћан је савладао Санчеза, али је ВАР његов погодак поништио због офсајда.

Челси је узвратио у 37. минуту, када је Дисаси искористио асистеницју Чилвела и изједначио резултат.

Два минута касније Чилвел је постигао погодак, али је и он поништен од стране ВАР-а због офсајда.

У другом полувремену виђено је мање узбуђења, а Челси је био ближи постизању поготка.

У последњим тренуцима меча резервисти Мудрик и Матсен су имали прилику да донесу три бода свом тиму, али су се обојица спетљали у кључним моментима.