Ал Наср са два играча мање освојио Арапски куп шампиона, Роналдо јунак тима

Фудбалски клуб Ал Наср први пут у историји постао је првак Арапског купа шампиона након тријумфа над Ал Хилалом 2:1. Кристијано Роналдо био је двоструки стрелац и јунак меча.

Тријумф Ал Насра додатно добија на значају јер је остварен да два играча мање, а Кристијано Роналдо је освојио први трофеј на Блиском истоку са новим тимом.

Ал Хилал је голом Мајкла у 51. минуту меча, након прецизног центашута Малкома стигао до вођства.

Роналдо је постигао изједначујући гол у 74. минуту, а до краја меча није било промене резултата те су виђени и продужеци.

Екипа Ал Насра је од 78. минута играла са двојицом играча мање, будући да је седам минута пре Навафа Бушала и Абдулах ал Амри добио црвени картон.

Португалац је постигао победоносни гол у 98. минуту игре.

Kристијано Роналдо је након ваздушног дуела са противничким играчем незгодно доскочио, а затим је на носилима и у сузама напустио терен.

Португалац је ушао у историју и по томе што је био стрелац у четвртфиналној, полуфиналној и финалној утакмици Арапског купа шампиона.

За Ал Хилал игра и српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, а поред осталих играча наступају још и Kулибали, Малком, Рубен Невеш, док их са клупе предводи Жорж Жезус.

У летњем прелазном року Ал Наср су појачали и Алекс Телеш, Фофана, Талиско, Марцело Брозовић и Садио Мане.

На старту Премијер лиге Саудијске Арабије Ал Наср ће играти против Ал Етифака.