Меси наставио голгетерску серију, Интер Мајами изборио полуфинале купа

Прослављени Аргентинац Лионел Меси наставио је серију одличних игара у Интер Мајамију и новим голом допринео победи свог тима над Шарлотом са 4:0 у мечу четвртфинала Лига купа Северне и Централне Америке. Меси је постигао и осми гол на петој утакмици од када је обукао дрес новог клуба.

Интер Мајами је од самог старта меча преузео иницијативу и убедљиво повео у првом полувремену.

Већ у 12. минуту изборили су једанаестерац и повели поготком Мартинеза који је био сигуран са беле тачке, да би потом на 2:0 повећао Тејлор са колико се отишло на одмор.

У наставку Шарлот је примио утоголо за 3:0, а Меси је у 86. минуту поготком на асистенцију Кампана поставио коначних 4:0.

За место у финалу Интер ће играти против Филаделфије Унион, која је савладала мексички Квератеро 2:1. Тај дуел ће се одиграти у Филаделфији у ноћи између уторка и среде у 1 час после поноћи.