Меси наставља серију сјајних игара, Интер у четвртфиналу купа

Прослављени Аргентинац Лионел Меси постигао је нова три гола и у четвртој утакмици за Интер Мајами чиме је значајно допринео да његов тим надигра Далас са 9:7 после једанаестераца и пласира се у четвртфинале америчког Лига купа.

Већ на старту меча са Даласом, у седмом минуту, Меси је са 17 метара прецизним и снажним ударцем донео вођство свом тиму, а сјајним додавањем асистирао му је леви бек Ђорди Алба који је први пут наступио у стартној постави.

Но Далас се није предавао па су у наставку дошли и до вођства од 4:3 које су одржали до самог финиша меча.

Када се учинило да ће доћи и до победе, у 85. минуту, Меси изводи слободан ударац и сјајним прецизним шутом доноси изједначење, па је меч на крају разрешен у пенал серији.

Треба ли поменути ко је први извео једанаестерац у тиму Мајамија и и предводио тим?

Меси је први узео лопту и готово рутински савладао голмана домаћег тима Мартена Паеса. Свих пет играча гостију са Флориде били су прецизни, трагичар је био Пекстон Помикал, промашио је са 11 метара у другој серији, па је Интер изборио пласман међу осам најбољих у овом такмичењу.