Јавор бољи од Новог Пазара у кишној Ивањици, Гигић играч утакмице

Фудбалери Јавора уписали су прву победу у Суперлиги Србије, пошто су у мечу другог кола у Ивањици савладали екипу Новог Пазара 3:1. Петар Гигић постигао погодак и уписао две асистенције за тријумф екипе Радована Ћурчића.

Ни јака киша која је падала током већег дела утакмице у Ивањици није успела да спречи фудбалере Јавора и Новог Пазара да прикажу борбену и ефикасну игру, а победу је однео домаћи тим 3:1.

У равноправној игри у првом полувремену, разлику у корист Јавора донео је погодак Петра Гигића, који је завршио лепу контру свог тима и асистенцију Немање Милетића.

На старту другог дела, екипа Радована Ћурчића разоружала је противника - две асистенције Гигића, играча утакмице, у поготке су претворили Обрадовић и Кемпбел, па је Јавор стекао убедљиву предност.

Нови Пазар, који је био равноправан ривал током целе утакмице, до краја је успео да стигне само до почасног поготка, а он је дело Нигеријца Адешине у 56. минуту.

Истакао се и голман Манојловић, па је Јавор дошао до прве победе у новом шампионату, док је Нови Пазар остао на три освојена бода из првог кола.