Лацио надиграо Кремонезе захваљујући Сергеју Милинковић-Савићу

Фудбалери Лација савладали су Кремонезе да 3:2 у 37. колу Серије А на свом терену, а игрч одлуке је био српски интернационалац Сергеј Милинковић-Савић који је постигао два кључна гола за победу свог тима.

Лацио је у последњу утакмицу на свом терену у овој сезони ушао као велики фаворит против Кремонезеа који напушта Серију А али је мало недостајало да их гости изненаде да Сергеј Милинковић-Савић није одиграо једну од најбољих утакмица за свој тим.

Сергеј је постигао два каучна гола и донео победу Лацију. Први је постигао за 2:0 у 37. минуту, пошто је претходно Хисај донео вођство већ у четвртом минуту.

Ипак гости се нису предавали и у другом полувремену су за само пет минута, у 54. преко Галдамеша и у 58. минуту аутоголом Лазарија дошли до 2:2 па се учонило да ће приредити својеврсно изненађење протин другопласитаног тима на табели.

А онда је Србин у самом финишу меча поново ступио на сцену у у 89. минуту постигао гол за победу свог тима.

Иако ова утакмица није имала већи резултатски значај ни за један тим, због своје атрактивности остаће дуго у памћењу навијача Лавија и Сергеја Милинковића-Савића.

У првим данашњим мечевима фудбалери Вероне и Емполија одиграли су нерешено 1:1 у својеврсном дербију зачеља у борби за опстанак,а бодове су поделили Болоња и Наполи одигравши 2:2.