Јунајтед убедљивом победом над Челсијем оверио пласман у Лигу шампиона

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Челси са 4:1 у заосталом мечу 32. кола Премијер лиге.

Јунајтед је више желео победу и остварила му се жеља. Челси пружио солидан отпор, али је домаћин био бољи и заслужено победио и освојио три важна бода којима је оверио пласман у Лигу шампиона

Домаћин се са нова три бода подигао на трећу позицију на табели са 72 бода, два више од четвртопласираног Њукасла а шест више од четвртопласираног Ливерпула, коло пре краја првенства.

Јунајтед је повео већ у шестом минуту сусрета. Слободан ударац извео је Ериксен, лопта стиже до Каземира који је главом шаље у мрежу. ВАР је само потврдио исправност овог погодка.

Настављена је велика борба, али није било промене резултата. Када се очекивао последњи звиждук судије у првом делу игре домаћин је стигао до другог гола.

Санчо је одлично упослио Марсијала у шеснаестерцу, овоме је оста лакши део задатка да лопту пошаље у празан гол.

До трећег гола на Олд Трафорду чекало се до 73. минута, када је досуђен пенал за домаћине. Прецизан са беле тачке био је Фернандез.

Домачин се ту није зауставио. У 78. минуту постигао је и четврти погодак на мечу. Рашворд је у свом карактеристичном стилу прошао кроз одбрану ривала, нашао се очи у очи са голманом, уследио је лажњак којим је избацио Аризабалага и потом проследио лопту у празну мрежу.

У 89. минуту Челси је стигао до почасног поготка. Жоао Феликс се ослободио чувара и фантастичним ударцем са руба шеснаестерца погодио мрежу домаћина.