Реал победио Рајо Ваљекано, меч у знаку Винисијуса

Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену Рајо Ваљекано са 2:1, у утакмици 36. кола шпанског првенства.

Фудбалери Реала изашли су на терен пре званичног почетка меча у дресовима са бројем 20, који носи њихов саиграч Винисијус Жуниор у знак подршке после бројних увреда на расној основи које је у последње време добијао.

Репрезентативац Бразила је поздравио саиграче, а утакмицу је пратио из свечане ложе са председником клуба Флорентином Перезом, будући да није тренирао са екипом претходних дана.

Подсећања ради, Фудбалски савез Шпаније поништио је директан црвени картон Винисијусу Жуниору, који је искључен на мечу 35. кола Ла Лиге против Валенсије.

У 20. минуту меча навијачи су аплаудирали и хорски узвикивали име нападача Реала.

На трибини је био и транспарент с натписом "Сви смо ми Винисијус. Доста", алудирајући на расистичке поруке које су упућиване њему и другим фудбалерима у Шпанији.

Реал је повео у 31. минуту, стреалц је био Карим Бензема. Резултат је поравнао Раул де Томас у 84. минуту, а победу домаћем тиму донео је Родриго пет минута касније.

Реал јеуписао 23. победу у лиги и други је на табели са 74 бода, има 11 мање од новог шампиона Барселоне.

Рајо Ваљекано је после 14. пораза 11. на табели са 46 бодова.