Реми Штутгарта и Леверкузена, Лајпциг након преокрета бољи од Вердера

Фудбалери Штутгарта и Бајера из Леверкузена одиграли су нерешено 1:1 у мечу 32. кола Бундеслиге. Лајпциг победио Вердер са 2:1.

Штутгарт је дошао до важног бода у борби за опстанак у Бундеслиги, тренутно је на претпоследњем месту са 29 бодова, Шалке на 16. позицији има бод више, а 15. Бохум, који је у сигурној зони, 31 бод. С друге стране Леверкузен на седмом месту са 49 бодова, колико има и шестопласирани Волфсбург.

У провм полувремну није било голова. Домаћин је повео у 57. минуту сусрета стрелац је био Гуираси са беле тачке.

Гости су изједначили у 70. минуту, такође, из једанаестерца. Прецизан извођач најстроже казне био је Паласиос.

Лајпциг је у финишу стигао до преокрета и сва три бода против Вердера. Гости су повели преко Битенкура у 70. минуту. Изједначио је Орбан у 87. Победу домаћину обезбедио је Собослаи у шестој минуту надоканде времена.