Сити убедљив против Еверона, Арсенал све даље од титуле

Фудбалери Манчестер ситија савладали су у гостима Евертон 3:0 у оквиру 36. кола енглеске Премијер лиге. Брентфорд је на домаћем терену са 2:0 био бољи од Вест Хема. Брајтон као гост савладао Арсенал са 3:0 и удаљио га од титуле.

Сити је победом обезбедио да и после овог меча остане лидер на табели три кола пре краја шампионата.

Након уводних 30 минута споре игре Сити је подигао ритам и убрзо стигао до два гола. Први је у 37. минуту на аисистенцију Мареза постигао Гундоган, да би се само два минута касније, у 39. у стрелце уписао и Ерлинг Холанд 36. голом у сезони.

Агресивна игра Ситија настављена је и у дугом полувремену, а само шест минута од почетка истог Гундоган је постигао нови гол и поставио коначних 3:0 на мечу.

Брентфорд је на домаћем терену у потпуности наиграо Вест Хем који је имао среће па је само 2:0 изгубио.

Први гол за "стршљенове" постигао је Мбуемо у 20. минуту да би Виса у 43. поставио коначних 2:0.

Домаћа екипа имала је неколико добрих прилика, којима је могла да увећа резултат, али је он остао непромењен до краја меча.

Брајтон је као гост надиграо Арсенал са 3:0. Домаћин је остао на 61 боду и сада заостаје за водећим Ситијем четири бода и има утакмицу више од лидера. Брајтон ј ешести са 58 бодова.

Гости су побели у 51. минуту, преко Енцисоа. На 2:0 повисио је Ундав у 86. Коначан резултат поставио је Еступинан у шестој минуту надокнаде времена.