Кангва у последњем минуту меча донео нову победу Звезди против Војводине

Фудбалери Црвене зведзде савладали су на стадиону "Рајко Митић" екипу Војводине 2:1 у 35. колу Суперлиге Србије у оквиру плеј-офа. Стрелац тријумфалног поготка био је Кингс Кангва у последњем минуту утакмице.

Звезда је уписала јубиларни 30. тријумф, а до краја сезоне остала су још два кола. Војводина је убележила други узастопни пораз и налази се на петом месту на табели.

Фудбалери црвено-белих из Београда су од почетка меча наметнули висок ритам и нападали су током већег дела дуела.

Водећи гол за екипу Милоша Милојевића постигао је Осман Букари већ у деветом минуту. До краја полувремена није било промене резултата.

Након паузе Звезда је ређала шансе, али ниеј успела да постигне гол.

Војводина је изједначила резултат у 57. минуту, стрелац је био Ив Бараје.

Никола Чумић је направио одличан продор по левој страни и прецизно центрирао, а сенегалски фудбалер је са пет метара матирао Милана Борјана који није ваљано испратио акцију гостију.

Након примљеног гола, домаћи фудбалери су нападали, а гол су постигли тек у финишу меча, у 94. минуту игре.

Коначан резултат је поставио Кингс Кангва који је Звезди донео нова три бода.

Звезда је једини непоражени тим у Суперлиги Србије, а последње мечеве одиграће прво у Крагујевцу против Радничког, а затим против Новог Пазара у Београду.

Војводина се до краја састаје са Партизаном у Новом Саду и ТСЦ-ом у Бачкој Тополи.