Удинезе нанео Станковићевој Сампдорији трећи везани пораз

Екипа Удинезеа поразила је Сампдорију 2:0 у мечу 34. кола Серије А. Славио је и Емполи над Салернитаном 2:1, док су Болоња и Сасуоло ремизирали 1:1.

Удинезе је решио питање победника у првом полувремену. Стрелци су били Роберто Перејра у деветом и Адам Масина у 34. минуту.

Са ова три бода Удинезе се налази у "клубу" од пет тимова са по 46 бодова од осмог до 12. места. Сампдорија је последња са 17 бодова.

У наредном колу Удинезе гостује Фјорентини. Тим Дејана Станковића дочекује Емполи, који је савладао Салернитану 2:1 на свом терену.

За Емполи су стрелци били Николо Камбађи у 37. и Франческо Капуто у 63. минуту. Заостатак је смањио Кшиштоф Пјатек у 85. минуту.

Емполи је овом победом у директном дуелу прескочио Салернитану на 14. месту са 38 бодова, која у наредном колу чека Аталанту.

Болоња је десета са 46, а Сасуоло на 13. месту са 44 бода.

Последњи меч 34. Серије А Сасуоло и Болоња, завршен је ремијем 1:1. Оба поготка виђена су у првом полувремену, Доменико Берарди је у 15. минуту довео домаћи Сасуоло у вођство, а изједначење је стигло у 42. минуту преко Николаса Домингеза.

Сасуоло у наредном колу гостује Интеру. Болоња дочекује Рому.