Наполи оверио титулу поделом бодова, Емполи надиграо Болоњу

Фудбалери Емполија убедљиво су надиграли Болоњу са 3:1 на свом терену, а Наполи је успео да одигра нерешено са Удинезеом са 1:1 у утакмицама 33. кола Серије А. Изборивши поделу бодова Наполи је практично обезбедио титулу првака, јер чак пет кола пре краја првенства другопласирани Лацио не може више да их угрози.

У првом вечерашњем мечу тим Емполија је повео већ у првом минуту захваљујући аутоголу гостију из Болоње који су неспретном интервенцијом против првог напада домаћина сместили лопту у сопствену мрежу.

Гости се нису предавали и после серије одличних напада успевају да постигну и два поготка у 17. и 27. минуту али су оба поништена после судијске консултације са вар технологијом, а онда су домаћини у првом минуту судијске надокнаде постигли и други гол за 2:0 са колико се отишло на полувреме.

У наставку домаћини су у 68. минуту практично обезбедили победу поготком Николо Камбијагија за 3:0, а Болоња је постигла почасни погодак у 88. минуту из пенала.

Пред фудбалерима водећег Наполија било је велико искушење у вечерашњем дуелу са Удинезеом јер би победом, па чак и нерешеним резултатом практично осигурали и потврдили прво место на табели и освајање титуле. Успели су у томе и практично пет кола пре краја првенства дошли до треће титуле.

Удинезе је добро почео меч и већ на старту у 13. минуту повео са 1:0 поготком Санди Ловрића, а потом наставио добру игру па су на полувреме отишли са предношћу.

И у другом полувремену се наставио равноправан дуел па се учинило да ће приредити својеврсно изненађење и спречити Наполитанце да потврде титулу чак пет кола пре краја првенства.

Ипак гости се нису предавали и у 53. минуту голом Виктора Осимена успевају да дођу до изједначења, практично обезбеде и прославе титулу.