Сити бољи од Фулама за први место на табели, Јунајтед надиграо Астон вилу

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Фулам са 2:1 у мечу 34. кола Премијер лиге. Јунајтед победио Астон вилу са 1:0. Победе забележили Бормут и Њукасл. У последњој вечерашњој утакмици Ливерпул је надиграо Тотенхем са 4:3 у драматичној завршници и изборио пласман међу пет тимова на врху табеле.

Сити је победом избио на прво место са бодом више и утакмицом мање од Арсенала. Њукасл и Јунајтед победама учврстили трећу, односно четврту позицију на табели.

Сити је повео већ у трећем минуту, прецизан са беле тачке био је Халанд. Фулам је до изједначења дошао у 15. стрелац је био Карлос Винисијус.

Коначан резултат поставио је Алварез у 36. минуту сусрета.

Манчестер јунајтед је на свом терену минималним резултатом савладао Астон вилу. Стрелац одлучујућег поготка био је Фернандес у 39. минуту.

У последњој данашњој утакмици, дербију кола Ливерпул је надиграо Тотенхем са 4:3 и у директном дуелу их претекао за једно место на табели скочивши са седме на пету позицију.