Интер надиграо Лацио, Наполи пропустио прославу титуле

Фудбалери Интера надиграли су другопласирани Лацио са 3:1 после преокрета у првој данашњој утакмици 32. кола Серије А и практично омогућио да првопласирани Наполи победом над Салернитаном и пре краја првенства потврди освајање титуле. Очекивало се да ће се на терену и званично одржати финале прославе која је током дана увелико почела на улицама, али ће финална прослава морати да буде одложена бар до наредног кола јер је Салернитана успела да са 1:1 избори поделу бодова.

Иако је Интер на свом терену одлично почео меч и имао нападачку иницијативу, Лацио је успео да дође до вођства и добије прво полувреме са 1:0 поготком Фелипе Андерсон у 30. минуту игре.

У другом полувремену Интер је наставио са нападима али без успешне реализације а улазак у игру Аргентинца Лаутаро Мартинеза у 60. минуту је наговестио промену ситуације.

Аргентинац је постао играч одлуке јер је после само 18. минута игре у 78. минуту донео изједначење свом тиму на асистенцију Ромела Лукакуа.
Само пет минута касније Госенс доноси предност Интеру, а Мартинез је надокнади времена постигао и другим гол за коначаних 3:1.

После пораза Лацио, за који је цео меч одиграо Сергеј Милинковић Савић, остао је на другом месту са 61 бодом, док се Интер са 57 поена пробио на четврто место.

Фудбалери Наполија нису потврдили титулу у Серији А, пошто су одиграли нерешено против Салернитане 1:1 иако су домаћини први повели и учинило се да ће оветити титулу на коју чекају већ 33 године.

На погодак и вођство се чекало до 62. минута када је Матија Оливер након асистенције Распадорија постигао гол за 1:0 али је славље на стадиону и улицама Напуља утишао Диа у 84. минуту за коначних 1:1.

Наполи има 79 бодова на врху табеле, 18 више од Лација, а у следећем колу ће моћи до титуле на гостовању Удинезеу.

Сасуоло је био бољи од Емполија са 2:1 после резултатског преокрета у другом полувремену.

Гостујући Емполи је повео већ у 11. минуту поготком Камбијађија али је то било све од гостујућег тима, иако су имали шансу, нарочито у завршници, пошто је директан црвени картон због неспортског понашања добио Пинамонти.

Иако са играчем мање Сасуоло је наставио са притиском и до победе дошао головима Берардија који је погодио прво у 82, а затим и у шестом минуту надокнаде успешно реализовао пенал.

Кремонезе и Верона су поделили бодове са 1:1. Окереке је у деветом минуту донео предност Кремонезеу, а изједначење је донео Верди у 75. минуту.

Вечерас се играју још две утакмице 32. кола Серије А.