Спартак после преокрета бољи од Јавора, Радник у Сурдулици минималним резултатом надиграо нишки Раднички

Фудбалери Спартака из Суботице савладали су на домаћем терену екипу Јавора 3:2 и распламсали наде о опстанку у Суперлиги. Радник из Сурдулице савладао је минималним резултатом на домаћем терену Раднички из Ниша.

Спартак након драме дошао до победе на домаћем терену, која му даје реалне шансе да остане у Суперлиги.

Јавор је први дошао до вођства. Вођство Ивањичанима донео је Лука Гојковић из једанаестерца у 14. минуту. Да гости на полувреме не оду са предношћу постарао се Нобору Шимура који је изједначио у надокнади времена.

Преокрет је домаћој екипи донео Андреј Тодоровски добрим ударцем у 75. минуту, али је Гојковић поново био прецизан са беле тачке у 83. минуту и вратио нерешњн резултат на семафор.

Утакмицу је у 90. минуту одлучио Јанко Тумбасевић који је у својој 38. години затресао гол Јавора.

Првенац Абубакара за одскок ван зоне испадања

Радник је тријумфовао првим голом фудбалера из Гане Садика Абубакара у 70. минуту.

Појачање Радника из Сурдулице је уз помоћ среће и гужве у шеснаестерцу дошло до гола. Абубакар је са метар након што је лопта неочекивано прошла поред неколико фудбалера поставио ногу и послао лопту у мрежу за испоставиће се коначних 1:0.

Радник је до краја сусрета имао још неколико изгледних прилика, али домаћин није успео да дође до гола.