Интер у последњим минутима остао без три бода, Наполи у гостима победио Лече

Фудбалери миланског Интера одиграли су нерешену утакмицу са Салернитаном у Салерну 1:1 у оквиру 29. кола италијанске Серије А. Наполи је у гостима савладао Лече 2:1.

Интер је уписао четврту узастопну утакмицу без победе у Серији А, након три пораза заредом уследио је реми са Салернитаном 1:1.

Играчки и статистички посматрано Интер је био бољи тим у већем делу утакмице.

Фудбалери миланског тима упутили су чак 25 удараца од чега је 11 завршило у оквир противничког гола, међутим само једна лопта је завршила у мрежи Салернитане.

Рано вођство Интера био је наговест доброг расположења играча.

Први гол на мечу виђен је већ у шестом минуту игре, а стрелац је био Робин Госенс.

У наставку током офанзивне игре лоше су се сналазили нападачи Интера приликом егзекуције, било је доста промашаја што је резултирало нерешеним резултатом.

Наиме, изједначујући погодак Салернитана је постигла у 90. минуту, стрелац је био времешни Антонио Кандрева.

Сјајан на голу Салернитане био је Гиљермо Очоа, јер је у неколико наврата бранио изузетно добро, те допринео освајању вредног бода против фаворизованог противника.

Интер се тренутно налази на трећој позицији са 51. бодом, колико има и градски ривал Милан, али уз утакмицу више од ниже пласиране Роме и Аталанте које имају 50, односно 48 бодова.

У следећем колу Интер игра против Монце, а Салернитана гостује у Торину истоименој екипи.

Наполи бољи од Лечеа

Фудбалери Наполија победили су у гостима Леће 2:1 у мечу 29. кола италијанске Серије А.

Стрелац водећег гола за Наполи био је су Ђовани ди Лоренцо у 18. минуту игре.

Изједначујући погодак за Лече је постигао Федерико Ди Франческо у 52. минуту.

Антонио Гало постигао је аутогол у 64. минуту и донео нова три бода Наполију.

Наполи је усамљен на првом месту са 74 бода, 19 више и утакмицом више од другопласираног Лација.

У наредном колу Наполи ће дочекати Верону, док ће Лече угостити Сампдорију.

Реми Милана и Емполија

Фудбалери Милана и Емполија одиграли су реми без голова у утакмици 29. кола Серије А.

Оливије Жиру је постигао гол за Милан у 90. минуту, међутим након интервенције судије у ВАР соби, погодак је поништен јер је француски нападач одиграо руком.

Милан није искористио нерешену утакмицу Салернитане и њиховог градског ривала - Интера за већом бодовном ралзликом.

У следећем колу Милан гостује у Болоњи истоименој екипи, док Емполи гостује у Кремони тиму Кремонезеа.