Шпанија и Румунија стартовале победом у квалификацијама за Европско првенство, Велс извукао реми против Хрватске

Репрезентација Шпаније тријумфовала је на старту квалификација за Европско првенство над селекцијом Норвешке 3:0. Велс је у Сплиту играо нерешено са Хрватском 1:1. Румунија је рутински савладала тим Андоре 2:0.

Шпанија је уписала прву победу у Групи А квалификација за Европско првенство.

Норвешка је била ослабљена неиграњем Ерлинга Холанда.

Нападач Манчестер ситија Холанд је током првенствене паузе подвргнут лечењу препона у једној болници у Манчестеру и неизвесно је кад ће се вратити у клуб.

Шпанија је стигла до раног вођства, стрелац је био Дани Олмо у 13. минуту игре.

До краја полувремена није било промене резултата, 1:0.

Шпанац Хосе Луис Мато Санмартин, односно Хоселу величанствено је дебитовао у национални тим.

Некадашњи играч Реал Мадрида, а садашњи Еспањола, имао је премијерни наступ за "црвену фурију" и постигао је два гола у размаку од једног минута.

Прво је био прецизан након центаршута Фабијана Руиза у 84. минуту, а већ у следећем нападу је покупио одбитак и поставио коначан резултат утакмице Шпанија - Норвешка, 3:0.

Шпанија за три дана игра против Шкотске у Глазгову, док Норвешка игра против Грузије у Батумију.

Реми Хрватске и Велса

Репрезентације Хрватске и Велса одиграле су нерешеним резултатом прво коло квалификација за Европско првенство, 1:1.

Хрватска је голом Андреја Крамарића у 28. минуту игре стигла до вођства и практично до самог краја меча имала повољан резултат за први тријумф.

Међутим, обрт у корист Вешлана догодио се у 93. минуту игре, када је везни фудбалер Ипсвича, Нејтан Брудхед налетео на лопту унутар противничког шеснаестерца и постигао гол.

Хрватска у наредном колу Групе Д гостује у Бурси и игра против репрезентације Турске, а Велс у Кардифу дочекује Летонију.

Румунија сигурна против Андоре

Селекција Румуније је на гостовању била боља од тима Андоре 2:0.

Почетак између Андоре и Румуније био је прилично спор, међутим, у другом делу првог полувремена гости су заиграли офанзивније и већ у 30. минуту су постигли гол.

Међутим, Денису Алибеку је погодак поништен након консултације са судијама у ВАР соби.

Само пет минута касније нападач Парме Денис Мен био је стрелац водећег гола за тим Румуније.

До краја првог полувремена резултат се није мењао.

Денис Алибек је у 50. минуту опет био прецизан, али овога пута није било спорних ситуација, те је Румунија упиала прве бодове у Групи И квалификација за Европско првенство.

Румунија у следећем колу дочекује Белорусију у Букурешку, док Андора игра у Приштини, против селекција тзв. "Косова".