Реми Ваљекана и Ђироне, Атлетико Мадрид сигуран против Валенсије

Фудбалери Рајо Ваљекана и Ђироне одиграли су нерешено – 2:2 у мечу 26. кола Ла Лиге. Атлетико Мадрид савладао Валенсију са 3:0.

Рајо Ваљекано је пропустио прилику да се прикључи борби за Европу, овако са 36 бодова заузима осму позицију на табели. Ђирона је на 12. месту са 31 бодом.

Рајо је повео голом Палазона у 23. минуту. Ривал је изједначио у 29. преко Циганкова. Нову предност домаћинима донео је Трејо у 34. минуту.

До одласка на одмор Рајо је имао прилику да повећа предност, али стрелац другог гола Трејо није искористио једанаестерац.

Коначних 2:2 поставио је, својим другим голом на сусрету, Циганков у 52. минуту.

Атлетико Мадрид је на свом терену савладао Валенсију са 3:0. Домаћин је тако утврдио трећу позицију са 51 бодом. Валенсија је остала на 17. позицији са 26 бодова,

Атлетико је повео  у 23. минуту стрелац је био Гризман. Караско је у 49. дуплирао предност домаћина. До трећег гола Атлетико је стигао у 67. минуту преко Лемара.