Звезда рутински савладала Спартак

Црвена звезда је на свом терену савладала екипу Спартака из Суботице, резултатом 3:0 у 14. колу Суперлиге Србије.

Фудбалери Звезде су били бољи ривал у већем делу утакмице. Спартак је на овом мечу имао један шут у оквир гола.

Прва два гола на мечу постигао је Марко Гобељић у 19. и 37. минуту игре, а коначан резултат поставио је Кингс Кангва у 41. минуту.

Спартак је утакмицу завршио са фудбалером мање јер је у последњим тренуцима меча искључен Лазар Стајковић директним црвеним картоном.

Звезда је прва на табели са 32 бода, док је Спартак 14. са 10 бодова.

У наредном колу Звезда ће гостовати у Крагујевцу екипи Радничког, док ће Спартак дочекати Колубару.

Тренер Црвене звезде Милош Милојевић је након утакмице против Спартака рекао да је најважније да је његова екипа освојила три бода и да се што боље припреме за меч против Ференцвароша.

Црвено-бели ће у четвртак гостовати екипи Ференцвароша у мечу 4. кола Лиге Европе.

"Ако поновимо однос из данашње утакмице против Ференцвроша, као и из првих 45 минута данас, мислим да имамо изгледне шансе да остваримо добар резултат у Мађарској. У Европи се не прашта спавање, да се 45 минута преспава, то не може", истакао је Милојевић.