четвртак, 25.08.2022, 17:33 -> 19:05
Извор: РТС
Влаховић напада Месија и Нејмара, Барселони се понавља кошмар са Бајерном
Жребом у Истанбулу одређене су групе за Лигу шампиона, а одмах се издваја она у којој се налазе Бајерн Минхен и Барселона. Два европска гиганта смештена су у групу Ц заједно са Интером и Викторијом из Плзења. Такође, издваја се група Х у којој ће Душан Влаховић и Филип Костић нападати Леа Месија, Нејмара и Килијана Мбапеа. Осим Пари Сен Жермена и Јувентуса, "групу смрти" попуњавају Бенфика и Макаби Хаифа.
Може се рећи да је актуелни шампион одлично прошао на извлачењу јер ће му противници бити Лајпциг, Шахтјор из Доњецка и Селтик.
Динамо из Загреба нову авантуру у елитном такмичењу почиње против тешких ривала – Милана, Челсија и Салцбурга.
Први пут од сезоне 2003/04 у групној фази се налазе Селтик и Ренџерс, док Турска неће имати ниједног представника од давне 1995. године.
Зелено-бели ће, између осталог, на мегдан "краљевском клубу", док је клуб са "Ајброкса" смештен у веома тешку групу са Ајаксом, Ливерпулом и Наполијем.
Група А: Ајакс, Ливерпул, Наполи, Ренџерс
Група Б: Порто, Атлетико Мадрид, Бајер Леверкузен, Клуб Бриж
Група Ц: Бајерн Минхен, Барселона, Интер, Викторија Плзењ
Група Д: Ајнтрахт Франкфурт, Тотенхем, Спортинг Лисабон, Олимпик Марсељ
Група Е: Милан, Челси, Салцбург, Динамо Загреб
Група Ф: Реал Мадрид, Лајпциг, Шахтјор Доњецк, Селтик
Група Г: Манчестер сити, Севиља, Борусија Дортмунд, Копенхаген
Група Х: Пари Сен Жермен, Јувентус, Бенфика, Макаби Хаифа
Групна фаза Лиге шампиона почиње 6. септембра.
Велико финале елитног фудбалског такмичења на програму је 10. јуна 2023. године, на "Олимпијском стадиону Кемал Ататурк" у Истанбулу.
Коментари