Партизан немоћан и у Холандији, крај европске кампање црно-белих

Фудбалери Партизана поражени су на гостовању у Холандији од екипе Фејнорда са 3:1 у реванш мечу осмину финала Лиге Европе.

Црно-бели на неславан начин заршавају овогодишњу европску кампању, новим поразом од Фејнорда.

Након што су Холанђани у Београду славили са убедљивих 5:2, српска екипа била је пред немогућом мисијом.

Фејнорд је на свом стадиону од првог минута кренуо са лепршавом, нападачком и атрактивном игром.

Ређале су се прилике, али је Партизан успевао дуго да одоли и задржи мрежу нетакнутом.

Ипак, у самом финишу првог дела игре, Фејнорд на помало чудан начин стиже до гола.

Слободан ударац извео је Торнстра, а лопта је на путу до гола закачила Десерса, променила правац и савладала Стевановића.

У најгорем могућем тренутку црно-бели су примили гол и са заостатком од четири гола отишли на паузу за полувреме.

Други део игре био је подједнако занимљив, а Партизан је показао знатно бољу партију, али то није било довољно за повољан резултат.

Фејнорд је у 59. минуту повисио предност на 2:0, односно 7:2 у укупном резултату.

Дете Арсенала, Рис Нелсон, одлично је реаговао на повратну лопту Тила.

Деловало је тада да ће холандска екипа потпуно дотући црно-беле, али то није био случај.

Партизан је пронашао енергију, дошао до препознатљивије игре, више времена проводио на противничкој половини и таквим односном снага променио ток меча.

Црно-бели су то знали и да материјализују, само два минута након примљеног гола.

Играо се 61. минут када је Рикардо био на правом месту, у право време, искористио лопту која је дошла до њега и матирао голмана.

Партизан је у наставку успео да створи још неколико шанси, али не и да промени резултат, бар не у своју корист.

Фејнорд је у последњим моментима меча успео још једном да затресе мрежу српске екипе, пошто је у надокнади времена Линсен сјајно реаговао и закуцао лопту иза леђа голмана Стевановића.

Холандска екипа на крају бележи пласман укупним резутлатом 8:3 и пролази у четвртфинале Лиге конференција.