Хумска поздравила европски Партизан – црно-бели блистали против Спарте

Фудбалери Партизана савладали су Спарту из Прага са 2:1 у реванш мечу баража за осмину финала Лиге конференција.

Није се Партизан бранио и чувао предност из Прага, није калкулисао и није штедео време.

"Парни ваљак" је одмах кренуо да меље на терену у Хумској, а када је тако ушао у меч – морало је да се "врати" и да се исплати.

У седмом минуту је повео Партизан –- Рикардо је кренуо у дриблинг, изборио се за простор и сместио лопту у мрежу.

Наставио је Партизан са нападима, Спарта није могла да се снађе под притиском, па су гости умало погодили своју мрежу, али је голман избацио лопту у корнер после лошег додавања из задње линије.

Али није било спаса после корнера у 25. минуту, када је Јојић извео прекид, а Рикардо Гомеш високо скочио и још једном затресао мрежу.

Црно-бели су са великих 2:0 (после победе у Прагу) отишли на одмор, испраћени песмом и аплаузима са трибина.

Спарта, без превише времена и изгледа, изашла је на терен у наставку са идејом да игра много брже и офанзивније.

Упркос таквој игри, гости нису креирали шансе, а Партизан је озбиљно претио из контри.

У 65. минуту Партизан је остао без двоструког стрелца, пошто је Гомеш добио други жути картон због симулирања.

Није деловало да је Гомеш имао намеру да изнуди пенал, али је бугарски арбитар био неумољив и показао му други жути картон.

То се, ипак, није осетило у игри црно-белих, који су наставили по плану и са нападима из контранапада.

Мениг је имао најбољу прилику, када је истрчао добрих 70 метара, а онда, иако мало одгурнут са леђа, шутирао непрецизно.

Спарта је успела да постигне утешни гол и мало баци сенку на сјајну партију Партизана, када је Хложек у 85. минуту после прекида успео да савлада Поповића.

Ипак, Партизан је мирно и без узбуђења дочекао крај утакмице, једне од најбољих ове сезоне, упркос примљеном голу у завршници.

Играли су течно и атрактивно када је било потребно, а опет – довољно сигурно и зрело када су остали са десеторицом на терену.

Име наредног противника, црно-бели ће сазнати у петак, када је на програму жреб (директан пренос на РТС-у).

Могући противници су Рома, Базел, Рен, Копенхаген, Фајенорд, АЗ Алкмар и ЛАСК.