среда, 16.12.2020, 15:50 -> 15:56
Извор: РТС
Партизан бољи од Младости за годину без пораза у Хумској
Фудбалери Партизана савладали су екипу Младости са 4:0 (2:0), у утакмици 19. кола Линглонг Суперлиге и у добром расположењу одлазе на паузу у шампионату. Црно-бели календарску годину завршили без пораза на свом терену, уз само један реми (против Звезде).
Екипа Александра Станојевића одиграла је још један добар меч у Линглонг Суперлиги, савладала екипу Младости са 4:0 и тако забележила осми узастопни тријумф.
Партизан је био доминантан током свих 90 минута, на време постигли први погодак и "отворили" противника, па је до краја забележен убедљив тријумф.
Асано је у 25. минуту донео предност домаћој екипи, после одличног контранапада и асистенције Суме, да би Натхо до полувремена повећа на 2:0 са беле тачке.
Јапанац је постигао десети погодак у шампионату и најбољи је стрелац црно-белих.
Сејдуба Сума је још једном показао своју креативност, па је у 59. минуту забележио нову асистенцију, а стрелац је био Иван Обрадовић.
Био је то први погодак левог бека отакако се вратио међу црно-беле.
Станојевић је у последњих 20 минута дао прилику младим снагама - Штулићу, Јовићи у Павловићу, од којих се очекује да у блиској будућности буду међи носиоцима игре црно-белих.
Коначан резултат меча поставио је Лазар Марковић у 84. минуту утакмице.
Партизан је тако победом завршио полусезону и то на друго месту на табели из Црвене звезде.
Истовремено, црно-бели су календарску годину завршили без пораза на свом терену, а у 17 одиграних мечева само једном су одиграли нерешено, у "вечитом дербију".
Следи прелазни рок, не зна се ко ће напустити Хумску, као и да ли ће бити појачања пред наставак сезоне, али је познато да ће се црно-бели поново окупити 8. јануара, када ће тренер Станојевић извршити прозивку пред почетак припрема.
Шампионат Србије наставља се 6. фебруара.
Коментари