Звезда сигурна против Судуве

Фудбалери Црвене звезде савладали су литванску Судуву резултатом 3:0 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Од самог старта је била јасно видљива разлика у квалитету. Црвена звезда је наметнула свој темпо, своју игру, а тако резултат није могао да изостане.

После два покушаја, Лоренцо Ебесилио је погодио са дистанце. Холанђанин је прецизно шутирао са двадесетак метара у 23. минуту и савладао голмана гостију.

Црвено-бели су имали иницијативу, а притисак се исплатио у 35, када је мрежу гостију затресао Немања Радоњић.

Ни јака киша у Београду није зауставила Звезду у наставку, а Немања Радоњић је повисио резултат феноменалним голом у 58. минуту. Репрезентативац Србије је опалио са двадесетак метара, голман Судуве није имао никакве шансе.

Након трећег гола, Звезда је склонила ногу са гаса и мирно сачекала крај меча.

Реванш утакмица игра се наредне среде у Литванији.

Овако је протекао меч у Београду:

22.28 - Крај меча, убедљива победа Црвене звезде.

21.52 - ГОООЛ! Феноменалан погодак Немање Радоњића. Снажан ударац са двадесетак метара, није било шансе за голмана Судуве.

21.45 - Одличан напад Судуве, резервиста Вежевичијус је побегао Дегенеку, снажно шутирао, поред стативе.

21.40 - Почело је друго полувреме.

21.22 - Полувреме. Црвена звезда одлична, литвански тим није створио нити једну шансу.

21.08 - ГОООЛ! Немања Радоњић је постигао гол. Милић је погодио голмана, али се лопта одбила до Радоњића, који је без проблема затресао мрежу.

21.10 - Јованчић је у игри уместо Крстичића, који се повредио.

20.55 - ГОООЛ! Лоренцо Ебесилио је погодио из трећег покушаја! Прецизан ударац са двадесетак метара, Звезда води са 1:0.

20.45 - Звезда има иницијативу, притиска противника, али за сада без изгледних шанси.

20.33 - Ебесилио је опробао ударац из даљине, али није било превише опасно за гостујућег голмана.

20.30 - Почео је меч.

20.29 - Пре почетка меча, минут ћутања за жртве пожара у Грчкој.

19.10 - Мање од 90 минута до почетка меча, на трибинама нема превише навијача...

19.05 - Познати су састави тимова.

Звезда:  Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Ебесилио, Милић, Радоњић, Бен.

Судува: Кардум, Шврљуга, Леимонас, Јанкаускас, Живановић, Славицкас, Матулевичијус, Асеведо, Вербицкас, Топчагић, Сисилија.