Меч лопта за Лестер, ВБА "откинуо" бодове Тотенхему

Драматична завршница у Премијер лиги, нова узбуђења у самом врху. Тотенхем није савладао Вест Бромвич Албион, чиме је пружио прилику Лестеру да победом у наредном колу освоји титулу шампиона - први пут у историји.

Уколико Лестер Сити савлада у наредном колу Манчестер Јунајтед, на Олд Трафорду, први пут у историји ће постати првак Премијер лиге.

Ту прилику "лисицама" је омогућио Тотенхем, који је н а свом терену одиграо нерешено са Вест Бромвич Албионом 1:1.

"Певцима" је очајнички била потребна победа, како би и даље пратили Лестер и чекали њихову грешку, међутим ВБА је храбром игром учинио огромну услугу Лестеру.

Тотенхем је повео голом Јана Вертонгена у 33. минуту, а реми гостима, који им не значи превише, донео је Крег Досон у 73. минуту.

После 35 одиграних мечева, Лестер је први сса 76 бодова, док Тотенхем има 69. У последња три кола, Лестер гостује Манчестер Јунајтеду, дочекује Евертон и на крају гостује Челсију.

Са друге стране, Тотенхем гостује Челсију у дербију Лондона, а потом дочекује Саутемптон и гостује у Њукаслу.