Убедљиви Милан и Торино

Екипе Торина и Милана убедљиви у уводним мечевима 2. кола Серије А. "Бикови" погоцима Згриње, Бригија и Бјанкија савладали другог новајлију у лиги, док је Милан хет-триком Пацинија преслишао Болоњу. Стрелац почасног поготка за Болоњу италијански репрезентативац Алесандре Дијаманти.

Фудбалери Милана остварили су прву победу у шампионату, пошто су вечерас у 2. колу италијанске Серије А победили на гостовању Болоњу са 3:1 (1:1).

Јунак меча био је Ђанпаоло Пацини, стрелац сва три гола за "росонере". Гости су повели у 16. минуту из једанаестерца, а нов гол на мечу виђен је у финишу првог полувремена, такодје са беле тачке, а стрелац је био Алесандро Дијаманти.

У наставку меча Миланези су успели да сломе отпор Болоње и са два гола Пацинија упишу прве бодове у првенству.

Торино је код куће био убедљив против Пескаре са 3:0.

Гости нису имали шта да тражи, пошто су од 27. минута остали са играчем мање. Терлици је искључен, а седам минута касније Згриња је довео домаћина у вођство. Мрежу Пескаре у наставку меча затресли су још Бриги и Бијанки.

Од првог минута за „бикове" је играо млади Ален Стевановић.