Познати сви учесници друге фазе

Французи агресивном игром у другом делу игре, преокренули и убедљиво славили против Белгије 82:65. Белгија први противник Србије у наредној фази. Прва победа Русије. Невероватним тројкама Линас Клеиза испратио БиХ са Европског првенства, није помогао ни 31 поен Мирзе Телетовића. Хрватска боља од Чешке, Италија од Шведске. Грци након шокантног пораза од Финске у другу фазу иду без бодова. Летонци победили Македонију са 76:66 и изабацили је са првенства. Шпанија убедљива против Грузије а Украјина против Велике Британије.

Све вести и занимљивости из света спорта можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

23.05 - Уторак је слободан дан на Европском првенству, а такмичење се наставља у среду.

23.00 - Завршена је прва фаза турнира у Словенији. У наредну рунду пласирали су се: Из групе А - Француска, Украјина и Белгија. Из групе Б - Србија, Литванија и Летонија. Из групе Ц - Шпанија, Хрватска и Словеенија. Из групе Д - Италија, Финска и Грчка.

22.42 - Французи се уозбиљили у другом полувремену, на крају убедљиво победили Белгијанце са убедљивих 82:65. Русија је победила Турску са 89:77, док је Пољска била боља од домаћина турнира са 71:61.

22.20 - Пред почетак последње четвртине, Турска губи од Русије - 57:58, Белгија од Француске 55:66, а Словенија од Пољске 42:53.

21.40 - На полувремену: Белгија - Француска 46:34, Турска - Русија 40:39, Словенија - Пољска 28:36.

21.18 - На крају прве деонице, Белгија води против Француске са 30:19, Турска против Русије са 17:16, док Словенци и Пољаци играју нерешено - 17:17.

20.38 - Од 21 час играју се последњи мечеви прве фазе такмичења у Словенији. У групи А, састају се Француска и Белгија, а после тог меча знаће се ко ће бити ривали Србије у новоформираној групи. У групи Ц, састају се Словенија и Пољска, али већ се зна да ће домаћини, уз Шпанију и Хрватску, наставити такмичење. У групи Д играју Русија и Турска, а у наредну рунду ће Италија, Финска и Грчка.

19.35 - Немачка је победила Израел са 80:76.

19.33 - После изузетно узбудљиве завршнице, Босна и Херцеговина је победила Литванију са 78:72, што је недовољно за наредну фазу такмичења. Није помогао ни 31 поен Мирзе Телетовића.

19.21 - Италија је победила Шведску са 72:69.

19.19 - Хрватска је победила Чешку са 70:53.

18.59 - После три четвртине, резултати су: Литванија - Босна и Херцеговина 52:57, Хрватска - Чешка 47:42, Италија - Шведска 63:63 и Немачка - Израел 53:49.

18.25 - На полувремену мечева који су почели у 17.45, резултати су следећи:  Литванија - Босна и Херцеговина 30:31, Хрватска - Чешка 32:33, Италија - Шведска 43:48 и Немачка - Израел 31:30.

18.02 - Након првих 10 минута на снази су следећи резултати:  Литванија - Босна и Херцеговина 18:18, Хрватска - Чешка 16:17, Италија - Шведска 27:20 и Немачка - Израел 12:20.

17.45 - Почела су четири сусрета последњег кола у првој фази: Литванија - Босна и Херцеговина, Хрватска - Чешка, Италија - Шведска и Немачка - Израел.

16.15 - Финска је направила изенађење и победила Грчку са 86:77!

16.05 - Победа Летоније над Македонијом значи да Србија у други круг иде са максимална четири бода!

16.04 - Летонија победила Македонију са 76:66 и послала је кући!

16.03 - Украјина је победила Велику Британију са 87:68.

16.02 - Завршена је утакмица између Шпаније и Грузије, "фурија" је била убедљива - 83:59.

15.42 - После одигране три четвртине, резултати су следећи: Македонија - Летонија 52:62, Грчка - Финска 43:53, В.Британија - Украјина 51:70 и Грузија - Шпанија 39:62

15.10 - Полувреме на четири меча који су почели у 14.30: Македонија - Летонија 36:49, Грчка - Финска 35:37, В.Британија - Украјина 31:48 и Грузија - Шпанија 29:41.

15.06 - Полувреме на мечу Украјина - Велика Британија, велика предност за Украјинце - 48:31.

14.48 -  После прве четвртине резултати су следећи: Македонија - Летонија 16:27, Грчка - Финска 23:22, В.Британија - Украјина 18:21 и Грузија - Шпанија 17:17

14.30 - Почела су четири сусрета последњег кола прве фазе. Састају се: Македонија - Летонија, Грчка - Финска, Велика Британија - Украјина и Грузија - Шпанија.

13.25 - Вечерас се играју утакмице последњег кола у нашој групи. Комбинација је много, а већина њих Србију воде у другу рунду са максимална 4 бода. Међутим, постоји једна која нам може "одузети" два бода. Јесте тешко остварива, али је ипак могућа. Наиме, уколико Македноци добију Летонце са више од 10 поена разлике, Литванци савладају Босанце, а ми победимо Црну Гору, у други круг би прошла Македонија, а Србија би у даље такмичење ушла са само два бода. Уколико се остваре прва два резултата, долазимо до помало апсурдне ситуације у којој нам више одговара пораз у мечу са Црногорцима него победа, јер у том случају Македонци испадају, а ми пролазимо са четири поена! Наша Срећа је у томе што је наш меч последњи на програму, и пре изласка на паркет знаћемо која нам комбинација и резултат одговарају.

13.00 - Јучерашњи дан, осим нове победе Србије и сигурног пласмана у наредну рунду, обележили су сјани потези на свим теренима. Било је блокада више него обично. Погледајте пет најбољих потеза за недељу, 8. сепрембар.

Већ после четвртог кола кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у другу фазу првенства Европе у Словенији, пошто је јуче савладала Летонију са 81:70 а у петом колу вечерас од 21 час наши кошаркачи се састају са селекцијом Црне Горе. Ову утакмицу можете пратити у директном преносу у специјалној емисији Спортског програма, која почиње у 20.45 на Првом програму РТС-а.

Преглед четвртог кола Европског првенства

Босна је победом против Македоније од 62:54 остала у трци за другу фазу, Црногорци су после продужетка изгубили од Литваније - 77:70, а Хрватске је, такође после додатних пет минута, савладала Словенију 76:74, први пут после 18 година.

Сјајну партију у дресу БиХ против Македоније пружили су Мирза Телетовић са 22 поена и седам скокова, док је два мање постигао Нихад Ђедовић. Македонску селекцију предводили су Лестер Бо Мекејлеб са 19 поена и Перо Антић са 17.

Црногорски Американац Рајс тројком у финишу меча донео је продужетак, али на тај начин само је одложио пораз, јер су Литванци у додатних пет минута били бољи. Управо је Рајс био најефикаснији код Црне Горе са 19 поена, док је у победничкој екипи Кшистоф Лавринович завршио меч са 24.

Хрвати су у Ц групи коначно победили Словенију 76:74, први пут после ЕП у Атини, када су последњи пут и освојили медаљу. Блистао је Бојан Богдановић са 24 поена, а јунак тријумфа је Дамјан Рудеж, који је у продужетку погодио две тројке.

У преостала два меча Шпанија је убедљиво савладала Пољску 89:53, уз по 15 поена Марка Гасола и Рикија Рубија, док је Чешка, такође убедљиво, надиграла Грузију - 95:79.

Узбудљиво је било и у Д групи у Копру, где је Финска после два продужетка нанела и четврти пораз селекцији Русије - 86:82.

Италија је задржала стопостотни учинак победом против Грчке од 81:72, а Турска је коначно забележила прву победу, против Шведске - 87:74. Занимљиво, Богдан Тањевић је цео меч на клупи оставио Хидајета Туркоглуа.

У групи А Велика Британија је савладала Немачку са 81:74, Французи су били бољи од Украјине - 77:71, а Израел од Белгије - 87:69.