Евробаскет уживо: Немоћни Турци, пораз Шпаније

Италија победила Турску са 15 поена разлике. Словенци бољи од Шпанаца. Немачка поклекла у продужетку. Летонци изненадили и Црну Гору, победили 73:72. Хрвати бољи од Грузије, победе Финске и Украјине. Чесима припао "трилер" против Пољака. Фиба одбила жалбу Македонаца, они одбили да тренирају.

Све вести и занимљивости из света спорта можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

22.55 - И у последњем мечу, Литванија је победила Македонију са 75:67.

22.40 - Француска је победила Британију са 88:65, Грчка Русију са 80:71, а Словенија Шпанију са 78:69.

21.50 - Литванија води на полувремену са 39:33 против Македоније.

21.39 - На полувремену, Француска води против Британије са 45:37, Грчка против Русије са 41:34, Шпанија против Словеније са 33:25.

20.10 - Белгијанци савладали Немачку после продужетка са 77:73.

19.48 - Немци и Белгијанци играју продужетке, на крају регуларног дела 63:63.

19.45 - Италијани су, без веће муке, победили Турску са 90:75, док су Чеси, у далеко неизвеснијем мечу, били бољи од Пољака са 69:68.

19.22 - Завршена је трећа четвртина и на мечу Белгије и Немачке, где Белгијанци воде са 48:41.

19.20 - Пред почетак последње четвртине, Италијани имају сигурно вођство против Турске - 74:57, Чеси воде против Пољака са 50:49.

18.45 - На полувремену, Белгијанци воде против Немаца са 35:26, Италијани против Турака са 44:34, а Пољаци против Чеха са 38:34.

18.21 - После прве деонице, Италијани воде против Турске са 22:19, Пољска против Чешке са 25:12, а Немачка против Белгије са 16:14.

16.32 - У драматичном мечу, Хрватска је била боља од Грузије са 77:76, у мечу другог кола групе Ц.

16.31 - Финска је након изненађујуће победе над Турском у првом колу групе Д, веома убедљиво савладала комшијску Шведску са 81:60.

16.30 - У групи А, Украјина је забележила и другу победу. Савладан је Изреал резулатом 74:67.

16.29 - Крај. Летонци победили и Црну Гору - 73:72!

16.24 - На 11 секунди до краја мела, Црна Гора има поен предности против Летоније - 72:71.  Летонци имају напад.

16.10 - На пет минута до краја, Црна Гора има предност против Летоније од 6 поена - 67:61.

15.55 - Револитрани након одлуке ФИБА да одбију њихову жалбу на резултат меча са Црном гором, селектор Алеш Пипан и руководство Македонског кошаркашког савеза одлучили су да откажу тренонг пред меч са Литванијом. Македонци сматрају да им је нанета велика неправда у финишу меча са Црном Гором, када је приликом последњег шута Милко Бјелица дирао мрежицу а судије то нису санкционисале.

15.26 - На полувремену утакмице између Летоније и Црне Горе резултат је нерешен - 37:37.

Кошаркашка репрезентација Србије игра данас у Јесеницама од 17.45 против Босне и Херцеговине меч другог кола Групе Б на Европском првенству у Словенији. Србија је у првом колу победила фаворита Литванију са 63:56, док је БиХ изгубила од Летоније 86:75. У осталим мечевима Групе Б данас се састају Црна Гора-Летонија и Литванија-Македонија.

Преглед првог дана:

Кошаркаши Србије победом над Литванијом од 63:56 су започели Европско првенство у Словенији, а прво коло такмичења донело је још неколико изненађења. Немачка је у неизвесној утакмици победила једног од главних фаворита Француску са 80:74, док је Италија без проблема савладала фаворизовану Русију са 76:69.

Двоструки узастопни шампион Словенија је лако и убедљиво победила Хрватску са 68:40, а осим убитачног напада, показала је и добру одбрану, пошто је ривалу дозволила да постигне само три поена у посленђој деоници.

Најнеизвеснији меч одиграли су балкански ривали Црна Гора и Македонија, а славила је Црна Гора са 81:80. Македонци су, међутим, после меча уложили званични протест, наводећи да су били оштећени у последњем нападу. Грчка је без проблема победила Шведску са 79:51.

Словенија је, после много мука, успела да победи Чешку са 62:60, а селектор домаћина Божидар Маљковић је после тријумфа захваљивао "богу и добрим вилама" на тријумфу.

Можда највеће изненађење шампионата приредила је Финска, која је у уводном мечу победила Турску са 61:55. Још један од тимова који је важио за аутсајдера, Велика Британија, победила је стандардног учесника великих такмичења Израел са 61:55.

Селекција Грузије, коју предводи српски тренер Игор Кокошков, победила је Пољску 84:67.

Летонија је убитачним шутем са дистанце победила Босну и Херцеговину са 86:75.

Украјина је у још једном неизвесном мечу победила Белгију са 58:57.