Енглеска силовита против Украјине, чека је полуфинале на Вемблију

Енглеска је победила Украјину са 4:0 у Риму и пласирала се у полуфинале Европског првенства, где ће јој противник бити селекција Данске.

Само једном раније је Енглеска постигла четири гола на једном мечу нокаут фазе великог такмичења. Било је то у финалу Светског првенства 1966. године.

Два гола за Енглезе постигао је Хари Кејн, на самом старту меча и у 50. минуту, Хари Мегвајер је био прецизан у 46. минуту, а Џордан Хендерсон је погодио у 63. минуту (ово је био 62. меч за Енглеску фудбалера Ливерпула и његов први гол – био је то и његов 43. ударац на гол у овом периоду).

Уједно, само први гол од ова четир иније постугнут главом, што значи и да смо добили први меч у историји Европских шампионата са три гола главом.

Енглеска се после четврт века пласирала у полуфинале Европског првенства. Победа је убедљива, али важно је нагласити да Украјина није играла лоше, али да свакако није била на нивоу неких претходних мечева на турниру, а свакако ни близу довољног нивоа да би се угрозила Енглеска.

Тим Гарета Саутгејта ће у среду на Вемблију играти меч полуфинала против Данске.