Италија поново боља од Белгије, у полуфиналу против Шпаније

Италија је савладала Белгију са 2:1, наставила низ непобедивости против ове селекције на великим такмичењима и, кудикамо важније у овом тренутку, пласирала се у полуфинале Европског првенства.

У веома интересантном мечу на Алијанц арени у Минхену прва је до гола стигла селекција Италије. Барела је био стрелац у 31. минуту.

Италија, која је свакако била доминантнија екипа у овом делу утакмице, иако, наравно, Белгија није била без озбиљних напада, увећала је предност у 44. минуту, када је веома леп погодак постигао Инсиње.

До краја, у надокнади времена, Белгија је успела да постигне гол. Ди Лоренцо је срушио младог Жеремија Докуа у надокнади времена, а пенал, који је дошао као последица тога, добро је извео Лукаку.

У наставку је Белгија имала вероватно виша прилика да постигне четврти гол меча, али Лукаку у пар ситуација није успео да буде савршено прецизан.

Пех за Италију је, недвосмислено, повреда Спинацоле, који је на носилима морао да напусти терен и делује упитно његово даље учешће на турниру.

Ово је, рачунајући и квалификације, била 15. узастопна победа Италије, што је нови рекорд. Белгија, која је такође имала стопроцентан учинак у квалификацијама (не постоји још једна таква екипа), стала је на 14 победа.