Шпанија након пенала избацила Швајцарску

Фудбалска репрезентација Шпаније елиминисала је селекцију Швајцарске након бољег извођења пенала у четвртфиналу Европског првенства. У регуларном делу меча било је 1:1, а Шпанци су пенал серију добили са 3:1. Наредни ривал "црвеној фурији" биће бољи из дуела Белгије и Италије.

Још један сјајан меч одигран је на овогодишњем издању Европског првенства. Швајцарска бајка завршена је поразом од Шпаније и то након пенала.

"Црвена фурија" је прва повела, Швајцарци у другом полувремену изједначили, потом имали играча мање. Зомер је маестрално бранио, све до пенала, у којима већу концентрацију показују Шпанци.

Меч је кренуо одлично по Шпанију, која је дошла до раног вођства.

Играо се осми минут када је Алба шутирао са дистанце, а лопта захваљујући лошем блоку Закарије, завршава иза леђа Зомера.

Деловало је као да ће рани гол помоћи Шпанији да буде у потпуној контроли меча, али то није био случај.

Упркос томе што је Шпанија била за класу бољи ривал, Швајцарска се није предавала, већ дошла до изједначења.

Велики поклон противницима дао је Лапорт, што користе Фројлер и Шаћири, а фудбалер Ливерпула доноси изједначење у 68. минуту.

У 77. минуту меча, судија Мајкл Оливер је доделио директан црвени картон поменутом Фројлеру, па је Швајцарска остала са играчем мање.

Шпанци су од тог момента преузели потпуну иницијативу, доминирали поседом, као и у времену проведеном у последњој трећини терена.

Захваљујући маестралном Зомеру, пожртвованој и дисциплинованој одбрани Швајцарске, али и веома деконцентрисаним нападачима Шпаније, резулат се није мењао до истека 90, а потом ни у додатних 30 минута.

Меч је отишао у пенал серију, која није добро почела по Шпанију.

Бускетс је погодио стативу у првом пеналу, да би потом Гаврановић био сигуран.

Изједначење у пенал серији дошло је захваљујући сигурном пеналу Олма, а промашају Шера на другој страни.

Родри, који је ушао у игру у продужетку управо ради бољег извођења пенала, није постигао гол, пошто је Зомер прочитао везисту Ситија.

Швајцарци то нису искористили, пошто је Симон надмудрио Аканџија и одбранио му једанаестерац.

Муке за селектора Петковића наставиле су се и у наредној серији, пошто је Варгас послао лопту изнад гола Шпаније.

Прву "меч лопту" искористио је Ојарзабал, који је лопту проследио у једну, а Зомера у другу страну.