Хрватска победила Шкотску и стигла до другог места, Енглеска савладала Чешку

Хрватска тријумфом од два гола разлике (3:1), уз пораз Чешке од Енглеске (0:1), стигла до другог места у Групи Д.

Хрватска национална селекције је у меч на Хемпден Парку ушла знајући да јој је потребна победа, идеално са два гола разлике, како би, уместо на трећем месту, на крају групне фазе заузели другу позицију.

Гол-разлика, учинак у смислу дисциплинских мера (број картона), па на крају пласман са којим уопште долазе на континентални турнир – ово је редослед параметара који одлучују у случају истог броја бодова.

И заиста, Хрватска је повела голом Влашића у 17. минуту. Међутим, Мекгрегор је изједначио у смирај првог дела.

Но, у наставку, прво је погодио Модрић (који је тако, осим што је најмлађи стрелац за Хрватску на Европским првенствима, постао и најстарији), да би гол постигао и Перишић.

Енглеска је на Вемблију савладала Чешку са 1:0. Рахим Стерлинг је погодио у 12. минуту. Он је тако постао тек други играч који је постигао узастопне голове за Енглеску на Европским првенствима још од Алана Ширера 1996. године. Сви голови постигнути су управо на Вемблију.

До краја није виђено превише прилика. Ударац на гол Томаса Пекарта у 83. минуту био је први покушај да се угрози противнички голман у другом делу меча. Ово је, од 1980. године када постоји база података, најдужи период током којег се чекало на шут у другом делу једног меча Европског првенства.

Напослетку, Енглеска је освојила седам бодова, Хрватска и Чешка имају по четири, док је Шкотска остала на боду освојеном ремијем на Вемблију. Енглеска ће као првопласирана играти са другим тимом у групи Ф.