Данска прегазила Русију и изборила пласман у осмину финала

Фудбалска селекција Данске савладала је Русију 4:1 у трећем колу Групе Ц и захваљујући тријумфу Белгије над Финском пласирала се у осмину финала Европског првенства. Противник Данцима у борби за четвртфинале биће репрезентација Велса.

Много је било непозананица пред мечеве трећег кола у Групи Б. На крају се све срећно завршило по селекцију Данске, која је у Копенхагену савладала Русију 4:1 и пласирала се у осмину финала.

Данци су изузетно офанзивно ушли у меч, али је прву прилику пропустила Русија. Головин се изборио за шут после соло акције, али је шутирао директно у добро постављеног Шмајхела.

Деловало је као да је руски тим успео да смири налете Данаца, али у 38. минуту млади Микел Дамсгор прецизним ударцем са 20-ак метара доноси велико славље навијачима на "Паркен" стадиону.

Русија је у наставку заиграла донекле офанзивније, покушала да стигне до изједначујућег гола, али онда је катастрофална грешка одбране донела Данцима два гола предности.

Кузјајев је практично асистирао Јусуфу Поулсену, који није имао превише проблема да савлада немоћног Сапонова. Играо се 59. минут.

Само 10 минута касније, судија Турпан досудио је пенал за Русију, а прецизан извођач најстроже казне био је Артјом Дзјуба.

Поново је Данцима био потребан погодак, што су домаћи играчи успели преко Кристенсена у 79. минуту. После праве опсаде гола Русије, дефанзивац Челсија је налетео на једну избијену лопту и послао праву бомбу ка голу Сапонова, који није успео да интервенише.

Само три минута касније питање победника било је решено. Данска је извела извенредан контранапад, а четврти пут на мечу мрежу Русије затресао је Меле.

Данска је тако забележила први тријумф на турниру, па после несреће са Кристијаном Ериксеном, све креће по добру за екипу Каспера Хјулманда.

У међувремену је Белгија постигла два поготка против Финске, што је помогло Данској да после три утакмице зауземе друго место у групи, за директан пласман у осмину финала.

Русија је такмичење завршила као последњепласирана у Групи Б.

Данска ће у осмини финала играти против екипе Велса, а тај меч на програму је у суботу 26. јуна, од 18.00 часова у Амстердаму.