Шпанци без победе и против Пољске, "Фурији" виси пролаз

Фудбалске репрезентације Шпаније и Пољске одиграле су нерешено 1:1 у мечу другог кола Европског првенства у фудбалу. Голове су постигли Мората на једном, а Левандовски на другој страни.

Шпанија поново није успела да дође до победе, иако је још једном била бољи и опаснији ривал.

Овога пута "црвена фурија" мучила се у реализацији против селекције Пољске.

Није деловало да ће до тога доћи, поготово не након водећег гола Морате.

Оно што нису читавих 90 против Шведске, Шпанија је успела у 25. минуту утакмице против Пољске.

Морено је више шутирао, него убацио лопту са ивице шеснаестерца, а на њу натрчава и у гол је спроводи Мората.

Чинило се да ће Шпанија моћи да сачува, можда и повећа вођство, али до тога није дошло.

Играо се 54. минут када је на центаршут са десне стране, Левандовски маестрално реаговао, заградио и надскочио чувара Лапорта и главом послао лопту у мрежу за 1:1.

Шпанија је до краја меча пропустила неколико шанси за вођство, а најближа је била у 58. минуту.

Само четири минута након примљеног гола, Шпанци су изборили једанаестерац.

Морено је покушао да веома прецизним ударцем матира голмана Шченсног, али је лопта погодила стативу.

Мората је натрчао на одбитак, али је веома траљаво реаговао и шутирао поред гола.

До краја меча се резултат није мењао, па су обе екипе освојиле по бод.

Након два одиграна меча у Групи Е, Шпанци заузимају тек треће место са два бода, док је Пољска четврта са једним.

Швеђани су лидери групе са четири бода, док је другопласирана селекција Словачке са једним мање.