Роналдо најбољи стрелац у историји Еура

Са два гола у победи од 3:0 против Мађара на старту Еура 2020, португалски фудбалер Кристијано Роналдо постао је најбољи стрелац у историји Европских првенстава.

Он је гол наших северних суседа погађао у из пенала у 87. минуту и из игре у другом минуту надокнаде времена.

Тако је стигао до коте 11 и престигао до сада водећег легендарног француског фудбалера Мишела Платинија, који је мреже на првенствима Старог континента тресао девет пута.

Роналдо је поред овог рекорда оборио још један рекорд данашњим наступом, пошто му је ово већ пети Еуро на којем игра.

А са ова два данашња гола он је најавио и кандидатуру за најбољег стрелца турнира, и изједначио се на врху листе са Лукакуом из Белгије и Шиком из Чешке.