Припреме за ЕП: Енглези једва са Румунијом, победе Шкотске и Холандије

Фудбалери Енглеске победили су Румунију 1:0 у последњој провери пред одлазак на Европско првенство. Убедљиви су били Холанђани, који су са 3:0 били бољи од Грузије.

Енглези су на "Риверсајду" у Мидлсброу имали великих проблема да пробију бедем Румуна, више пута су погађали оквир гола, а једини стрелац био је Маркус Рашфорд и то из једанаестерца у 68. минуту.

Треба споменути и да је капитен Џордан Хендерсон, који је пропустио велики део сезоне Ливерпула, добио је прилику у другом полувремену и промашио пенал.

Холандија је преко Мемфиса Депаја, Воута Вигхорста и Рајана Гравенберха испратила Грузине, а Депај је постао први играч од Робина ван Персија који је постигао четири узастопна гола за "орање".

Минималне победе забележиле су Шкотска над Луксембургом и Молдавија над Азербејџаном.

Данска је победила Босну и Херцеговину 2:0, погоцима Мартина Бретвејта и Андреаса Корнелијуса, док је Грчка савладала Норвешку у Малаги – 2:1.

Тријумф "елади" донели су Јоргос Масурас и Атанасиос Андроутсос, који су мрежу ривала погађали у раној фази утакмице.

Почасни гол Норвежана дело је Страндберга.